Požiadavky európskej legislatívy súvisiace so Správami o udržateľnosti sú už implementované do slovenskej legislatívy a novelizované zákony o účtovníctve a štatutárnom audite okrem iného definujú aj limity, požiadavky a povinnosti pripraviť, spracovať a prezentovať túto správu ako súčasť finančného výkazníctva a rovnako aj požiadavky na audity týchto správ.
Dôležité je poznať termín, kedy sa táto agenda stane pre Vás povinnou.
Problematika je komplexná a rozsiahla – vyžaduje napr. správne vyhodnotiť princíp dvojitej materiality. Výsledkom analýzy tejto témy sú výstupy a parametre, ktoré sa spolu s povinnými údajmi stanú súčasťou Vašej správy.
Budúci úspech pri príprave správy je podmienený dôslednou prípravou, a dnes je čas začať.
Rozdielová analýza nám pomôže overiť, ktoré údaje už má spoločnosť k dispozícii, v akej forme a aké ďalšie je potrebné začať zhromažďovať.
Téma ESG je rozsiahla a zložitá - a preto Vám odporúčame, aby sa na stretnutiach zúčastňovali zástupcovia viacerých oddelení Vašej firmy – finančného, ľudských zdrojov, logistiky, plánovania, výroby, kvality, infraštruktúry,...
Dôležitým predpokladom úspechu je dostatočná znalosť požiadaviek – preto Vám počas nášho odborného školenia priblížime a vysvetlíme, ako správne čítať a interpretovať požiadavky a odporúčania EFRAG.
Aj Vaše skúsenosti a informácie využijeme pri analýze indikátorov ESRS.
Správa o udržateľnosti má špecifickú štruktúru a požiadavky na formát zverejňovaných informácií, ukážeme si, ako ju pripraviť.
Pridajte sa k nám, pomôžeme Vám úspešne a bez strachu spoznávať témy, požiadavky a výhody ESG.
Prihláste sa na náš verejný online kurz ESG alebo si od nás vyžiadajte cenovú ponuku na výkon in-house školenia ESG pre Váš management. Tešíme sa na Vás!
V posledných dňoch a týždňoch sa v súvislosti s problematikou ESG veľmi často diskutuje aj téma OMNIBUS. Čo to znamená? Povieme si viac...
Zobraziť viacZákladom naozaj dobrej logistiky je mať základné dáta v poriadku. Čo to znamená?
Zobraziť viacFalšovanie potravín je fenomén, ktorý sa vyskytuje po celom svete a predstavuje vážne riziko pre zdravie spotrebiteľov aj pre ekonomiku. Ide o úmyselné klamanie spotrebiteľov s cieľom dosiahnuť finančný zisk, a to prostredníctvom manipulácie s potravinami.
Zobraziť viacNa konci februára 2025 vydala Európska komisia návrh na zmiernenie povinností v oblasti ESG reportingu. Cieľom návrhu je znížiť administratívnu záťaž podnikov spojenú s tvorbou reportu udržateľnosti. Návrh reaguje na potrebu posilniť konkurencieschopnosť EÚ a zladiť regulácie s reálnymi možnosťami podnikov.
Zobraziť viac