Nový dodatok ISO/IEC 27001, ktorého zverejnenie sa očakáva v tomto roku, bude obsahovať iba zmeny v prílohe A, zatiaľ čo články 4 až 10 zostanú rovnaké. Organizácie budú musieť aktualizovať zásady a postupy podľa nových ovládacích prvkov. Budú musieť zmeniť svoje bezpečnostné metriky a aktualizovať dokumenty a postupy aby boli v súlade s novou prílohou A normy ISO 27001:2013.
Pre certifikované spoločnosti začne platiť prechodné obdobie 3 rokov, kedy sa budú musieť pripraviť na nové zmeny v norme ISO/IEC 27001. Toto prechodné obdobie začne platiť až po aktualizácií a zverejnení novej normy ISO/IEC 27001.
Organizácie ale môžu využiť revidovanú normu ISO/IEC 27002 a proaktívne sa začať pripravovať na zmenu.
V preklade to znamená, že norma ISO/IEC 27001:2013 bude platiť ešte minimálne 3 roky od prijatia revízie, z toho dôvodu nie je potrebné čakať na zmenu. Čakanie na revíziu normy môže negatívne ovplyvniť vašu informačnú bezpečnosť ako aj obchodné príležitosti a vzhľadom na aktualizáciu normy ISO/IEC 27002 bude následný prechod na novú verziu normy ISO/IEC 27001 minimálny.
Spoločnosť CeMS, s.r.o. po vydaní aktualizácií a dodatkov k norme ISO/IEC 27001 upraví svoje školenia a vy sa tak budete môcť rýchlo oboznámiť so všetkými zmenami.
Predpokladaný termín zmien je naplánovaný na apríl – máj 2022. Odoberajte naše aktuality, kde Vás informujeme o všetkých oficiálnych zmenách v normách.
V posledných dňoch a týždňoch sa v súvislosti s problematikou ESG veľmi často diskutuje aj téma OMNIBUS. Čo to znamená? Povieme si viac...
Zobraziť viacZákladom naozaj dobrej logistiky je mať základné dáta v poriadku. Čo to znamená?
Zobraziť viacFalšovanie potravín je fenomén, ktorý sa vyskytuje po celom svete a predstavuje vážne riziko pre zdravie spotrebiteľov aj pre ekonomiku. Ide o úmyselné klamanie spotrebiteľov s cieľom dosiahnuť finančný zisk, a to prostredníctvom manipulácie s potravinami.
Zobraziť viacNa konci februára 2025 vydala Európska komisia návrh na zmiernenie povinností v oblasti ESG reportingu. Cieľom návrhu je znížiť administratívnu záťaž podnikov spojenú s tvorbou reportu udržateľnosti. Návrh reaguje na potrebu posilniť konkurencieschopnosť EÚ a zladiť regulácie s reálnymi možnosťami podnikov.
Zobraziť viac