Dôležitou súčasťou prípravy firiem v rámci procesu implementácie ESG je byť včas a dobre pripravený, čo znamená:
Vedeli ste, že pri príprave ESG výkazníctva je potrebné spracovať viac ako 80 rôznych údajov, čo predstavuje takmer 1000 kvalitatívnych, či kvantitatívnych hodnôt a charakteristík?
Pripravenosť a úroveň organizácie sa posudzuje v nasledujúcich štyroch oblastiach zverejňovania informácií a výkazníctva:
Každý z vyhodnocovaných ESG štandardov je potom špecifickou aplikáciou vyššie uvedených požiadaviek a súčasťou štruktúrovanej správy.
Zmena klímy, spotreba energie a energetický mix, uhlíková stopa, spotreba vody, ochrana biodiverzity, požiadavky na obehovú ekonomiku, ale aj rešpektovanie potrieb zainteresovaných strán, ochrana a bezpečnosť zamestnancov a pracovníkov v hodnotovom reťazci, ich práva, podniková kultúra a obchodné správanie a veľa ďalších – to všetko sú témy, na ktoré je potrebné sa pripraviť.
Hovoriť, premýšľať, analyzovať, osloviť kolegov, navrhnúť, hľadať, nájsť a správne vyhodnotiť dostupné údaje... vysvetľovať, školiť sa, rozumieť....to všetko sú návody na to, ako využiť čas, získať náskok, zvládnuť problematiku ESG a dobre a dôsledne sa pripraviť na budúci reporting.
ESG nie je len správa, to je aj:
V rámci nášho odborného ESG školenia si vysvetlíme tieto a mnohé ďalšie témy a požiadavky, spoločnou diskusiou sa pokúsime zhodnotiť stav vo Vašej spoločnosti a správne Vás nasmerovať...
Dôležitá je včasná analýza a navrhnutá dôsledná príprava.... Neváhajte, urobte prvý krok, budeme radi keď sa na nás obrátite ohľadom vstupnej GAP analýzy či in-house školenia. Tešíme sa na Vás...
V posledných dňoch a týždňoch sa v súvislosti s problematikou ESG veľmi často diskutuje aj téma OMNIBUS. Čo to znamená? Povieme si viac...
Zobraziť viacZákladom naozaj dobrej logistiky je mať základné dáta v poriadku. Čo to znamená?
Zobraziť viacFalšovanie potravín je fenomén, ktorý sa vyskytuje po celom svete a predstavuje vážne riziko pre zdravie spotrebiteľov aj pre ekonomiku. Ide o úmyselné klamanie spotrebiteľov s cieľom dosiahnuť finančný zisk, a to prostredníctvom manipulácie s potravinami.
Zobraziť viacNa konci februára 2025 vydala Európska komisia návrh na zmiernenie povinností v oblasti ESG reportingu. Cieľom návrhu je znížiť administratívnu záťaž podnikov spojenú s tvorbou reportu udržateľnosti. Návrh reaguje na potrebu posilniť konkurencieschopnosť EÚ a zladiť regulácie s reálnymi možnosťami podnikov.
Zobraziť viac